چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

  •   1395/آبا/27
  • 751
عکاسی در سفر، تفریح بسیار مفیدی است، شما می توانید مهارتهای عکاسی خود را به رخ دیگران بکشید و مهم تر از آن، با دیدن عکس های سفر، خاطرات خود را زنده کنید.
HotelGMT

 

 

How to get better pictures on a trip 1 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

1. عکاس نامحسوس باشید!

How to get better pictures on a trip 2 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

تا جایی که ممکن است لوازم کمی با خود حمل کنید و سعی کنید کیفی که برای دوربین خود انتخاب می کنید، چندان جلب توجه نکند، اگر در منطقه‌ای جرم خیز هستید، دوربین را دور گردن و شانه‌ی راست خود، زیر ژاکت خود قرار دهید، طوری که لنز به سمت بدنتان باشد، با این شیوه در کم ترین زمان می‌توانید با دوربین خود عکس بگیرید. 


2. از چیزهایی عکس بگیرید که به آن‌ها علاقه دارید.

How to get better pictures on a trip 3 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

اگر تاج‌محل برایتان جالب نیست ولی دست‌فروش‌های خیابانی برایتان جالب است، از دست‌فروش‌ها عکس بگیرید. همیشه می‌توانید عکس‌های کلیشه‌ای را در کارت‌پستال فروشی و یا در اینترنت پیدا کنید، پس وقت خود را برای آن‌ها نگذارید. ماجراجو باشید، از افراد محلی اجازه بگیرید و از آن‌ها موقعی که مشغول کار خود هستند، عکس بگیرید، اگر به شما اجازه ندادند، به طرفی دیگر بروید، البته معمولاً به شما اجازه خواهند دارد و شما عکس‌هایی بهتر و شاید چند داستان هم خواهید داشت. 


3. از آدم‌ها موقعی که دارند کاری انجام می‌دهند، عکس بگیرید.

How to get better pictures on a trip 4 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

از کسانی که آجر حمل می‌کند، در خیابان فوتبال بازی می‌کنند، ماهی می‌فروشند، شام می‌خورند و  … عکس بگیرید و به مخاطبان خود نشان دهید که آن انسان‌ها چگونه زندگی می‌کنند. از آن‌ها نخواهید که ژست بگیرند، گاهی اوقات، پرتره‌ای در مقابل مکانی خاص قابل‌قبول است، اما بیش از آن برای سوژه و همچنین مخاطبان خسته‌کننده می‌شود. 


4. نزدیک‌تر شوید!

How to get better pictures on a trip 5 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

اگر عکس‌هایتان خوب از آب درنمی‌آیند، شاید بهتر باشد کمی نزدیک‌تر شوید، زوم کنید و یا بهتر از آن، خودتان به سوژه نزدیک‌تر شوید و هر چیزی که در پشت سوژه‌ها قرار دارد و حواس مخاطب را پرت می‌کند را حذف کنید؛ اما خیلی هم نزدیک نشوید!


5. از منظره‌ها عکس بگیرید! 

How to get better pictures on a trip 6 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

علت اصلی عکاسی در مسافرت، زنده کردن خاطرات است، شاید روزی بخواهید به یادآورید که منظره‌ای که روزی تماشا کرده‌اید، چقدر زیبا بوده است. اگر سوژه‌ای زیبا، مانند غروب خورشید، گل‌ها، کوهستان و … دیدید، عکس بگیرید! 


6. از افرادی که با شما سفر می‌کنند هم عکس بگیرید. 

How to get better pictures on a trip 7 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

همراهانتان هم‌ قسمتی از منظره کنید، مانند اقیانوسی که در نزدیکی شماست و یا مکان‌های نزدیکی که رفته‌اید، مانند رستوران، موزه و غیره. این‌گونه، با دیدن عکس‌ها به یاد می‌آورید که کجا و با چه کسی رفته‌اید. 


7. از نور روز استفاده کنید. 

How to get better pictures on a trip 8 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

نور نقش مهمی در عکس‌های شما دارد، سعی کنید در طول روز عکس بگیرید، همچنین از هنگامی که خورشید در حال طلوع و یا غروب است هم استفاده کنید، زیرا در این زمان‌ها سوژه‌های به‌ظاهر معمولی می‌توانند فوق‌العاده شوند، برای عکاسی از مناظر و خیابان‌ها در این ساعت هم برنامه‌ریزی کنید. همچنین هوای بارانی و یا سایه‌ها و مه هم میتوانند در گرفتن عکسی زیبا به شما کمک کنند.


8. برای کم کردن تاری عکس، از فلاش دوربین کمک بگیرید. 

How to get better pictures on a trip 9 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

اگر سوژه‌تان متحرک است و عکس‌هایتان تار می‌شود، از فلاش دوربین کمک بگیرید، همچنین در طول روز ممکن است صورت‌ها در سایه باشند و تار بیفتند، برای جلوگیری از این امر هم می‌توانید از فلاش دوربین کمک بگیرید.


9. از زوم دیجیتال استفاده نکنید. 

How to get better pictures on a trip 10 چگونه در سفر عکسهای بهتری بگیریم؟!

بیشتر دوربین‌های عکاسی هم زوم دیجیتال دارند و هم زوم اپتیکال، معمولاً وقتی با زوم دیجیتال عکس می گیرید، عکس تار می‌شود، برای گرفتن عکسی بهتر از زوم اپتیکال استفاده کنید، به تنظیمات دوربین خود بروید و زوم دیجیتال را خاموش‌کنید.

برچسب ها: عکس ،سفر ،کیفیت ،تازه های سفر ،

متشکریم !