سرحال ماندن در مسافرت

  •   1395/مهر/28
  • 659
رعایت بهداشت شخصی یکی از عوامل بسیار مهم برای سرحال و شاداب ماندن در طول مسافرت می باشد، در این میان بهداشت دست، صورت، دهان و دندان، لباس مناسب، بدن و آرامش ذهن و روان اجزا جذایی ناپذیر و تاثیرگذار در این مهم می باشند.
HotelGMT

در تحقیقاتی که توسط دکتر چالز؛ میکروبیولوژیست محیط زیست در دانشگاه آریزونا انجام شده؛درتوالت هواپیما که تقریبا هر نقطه از آن دارای میکروب است اشاره شده که حدود 50 نفر در یک سفر از آن استفاده می کنند.تازه اگر پرواز از تخفیف برخوردار باشد این تعداد به 75 نفر می رسد.پس تمامی سطوح دستشویی هواپیما می تواند آلوده باشد و شما باید از مایع استفاده کنید.

دست ها؛ بهداشت دست در سفر
در حالی که پزشکان اغلب اتفاق نظر دارند که شستن دست ها با آب گرم، صابون بهترین راه حل برای جلوگیری از گسترش میکروب است، مواقعی وجود دارد که این یک گزینه ساده برای مسافران نیست.در این مواقع بهترین راه حل ضد عفونی کردن دستها با دستمال هایی است که مواد اصلی آنها الکل است.در طول سفر ممکن است دست شما به هزاران جا برخورد کند اما با رعایت اصول بهداشتی مانند: شستن دست ها قبل از غذاو دور نگه داشتن آنها از دهان و بینی می توانید در امان باشید.

 صورت؛ بهداشت پوست و صورت
زمانی که چهره ی شما در جاده درمعرض آب وهوا قرار می گیرد؛دو چیز در ذهن به وجود می آید:آب و هوای مقصد و نوع پوست شما.زمانی که به بیابان های مصر می روید باید از مرطوب کننده زیادی استفاده کنید اما زمانی که به مناطق جنگلی و مرطوب می روید نیاز کمتری به مرطوب کننده دارید.اما استفاده از ضد آفتاب بدون در نظر گرفتن مکانی که به آنجا می روید همیشه ضروری است.در کنار حفظ آب بدن ؛پاکیزگی صورت حائز اهمیت است.بهترین راه شست و شوی صورت استفاده از آب است اما جدیدا محصولاتی تولید شده که دارای موادی هستند که بدون نیاز به شست و شو و آسیب به پوست؛صورت را کاملا تمیز می کند.

 دهان؛ بهداشت دهان و دندان
بوی بد دهان همیشه می تواند بدترین دشمن انسان ها باشد.پس برای اجتناب از این بوی بد و آزار دهنده در قطار یا هواپیما که باعث آزار شخصی که کنار شما می شود چه باید کرد؟در کنار استفاده از محصولات خشبوکننده ی دهان و آدامس از خوردن سیر و ترشی قبل از سفر خودداری کنید.از دهانشویه؛نخ دندان و یا بهترین راه استفاده از مسواک های یکبار مصرف که به آنها مینی مسواک می گویند؛می باشد.

 لباس مناسب سفر
همیشه ظاهر آراسته؛احساس خوبی ایجاد می کند.انتخاب لباس مناسب برای سفر و حفظ آن از چین و چروک می تواند یک موفقیت محسوب شود. سعی کنید بیشتر از اینکه بخواهید لباس مد روز به تن داشته باشید از لباس مناسب در طول سفر استفاده کنید. لباس نخی که چروک هم نشود می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

 بدن؛ نظافت و بهداشت تن و بدن
برای بدن در سفرهایی که راه طولانی در پیش دارید لباسی که خشک و خنک باشد بهترین است.برای بدن هیچ چیز مانند دوش آب گرم نمی تواند باشد اما اگر در جایی باشید که دسترسی نداشته باشید؛ جدیدا صابون هایی تولید شده که بدون نیاز به آب بدن را تمیز می کند.

 ذهن و اعصاب آرام در سفر
فراتر از بوی بد دهان و بوی بدن، "طراوت" یک حالت ذهنی است.بخشی از آن از تطبیق انتظارات شما با واقعیت حاصل می شود.اما سرحال بودن و تمدد اعصاب بستگی به خواب راحت هم د ارد.علاوه بر محصولات دارویی برای داشتن پروازی راحت می توانید با گذاشتن هدفون و کم کردن سر و صدا به خواب بروید.

برچسب ها: بهداشت ، آرامش ،نظافت ، ،

متشکریم !