هنگام گم شدن پاسپورت در سفر باید چکار کنیم؟

  •   1395/مهر/28
  • 659
همانطور که می دانید در مسافرت ممکن است با هر اتفاقی روبرو شوید. گم شدن پاسپورت یکی از اتفاقات بدی است که در مسافرت می تواند رخ دهد. ممکن است پاسپورت همراه دیگر وسایل از شما دزدیده شود، ممکن است از جیب شما افتاده باشد و یا در مکانی جا گذاشته باشید. در هر صورت پاسپورتی که در مراحل سفر به آن نیاز دارید را از دست داده اید. حال باید چکار کنید؟
HotelGMT
زمانی که در سفر خارج از کشور ، پاسپورتتان را از دست می دهید چه اتفاقی می افتد؟
از دست دادن پاسپورت یک ناراحتی بزرگ است اما باید بدانید که گرفتن پاسپورت جدید کاری آسان است، پس نگران نباشید. فقط کافیست راه و روش ها را بدانید. پاسپورت جدیدی که به شما می دهند، موقت می باشد و معمولا برای 3 تا 6 ماه اعتبار محدود دارد. این پاسپورت تنها برای راه انداختن موقت کار شما می باشد.

برای دریافت یک پاسپورت جدید، شما نیاز به انجام موارد زیر دارید:
- گزارش گم شدن پاسپورت را نزد پلیس پر کنید.
- به وب سایت وزارت امور خارجه مراجعه کنید و فرم های مربوط به آن را پرینت بگیرید.
- فرمهای پر شده را ،صبح اول وقت به کنسولگری ببرید.
- در صف کمی باید صبر کنید.
- گزارش پلیس، فرمها و برنامه ی سفر را همراه با یک مخصوص پاسپورت ارائه دهید.
- پرداخت هزینه.
- به هتل بروید و استراحت کنید.بعد از ظهر دوباره مراجعه کنید. در صف بمانید و گذرنامه موقت خود را دریافت کنید. اما سعی کنید که دیگر این پاسپورت را از دست ندهید.
 
البته این روند کاری سریع برای دریافت پاسپورت مربوط به برخی از کشورهای پیشرفته می باشد.در دیگر کشورها قطعا زمان بیشتری خواهد برد.پس بهتر است بیشتر مراقب مدارک سفرتان باشید.علاوه بر این یک کپی از تمامی مدارک نیز همراه داشته باشید و یک فایل از آن را نیز در ایمیل خود نگهداری کنید.
برچسب ها: پاسپورت ،سفارت ،کپی مدارک ،

متشکریم !