جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان برگزار می‌شود

  •   1395/مرد/28
  • 583
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی از هشتم تا سیزدهم شهریورماه با حضور ۳۰ استان از سراسر کشور در مجموعه تفریحی ایل داغی استان زنجان خبر داد.
HotelGMT

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، یحیی رحمتی شامگاه پنج شنبه در نشست خبری شورای سیاست گذاری یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با اشاره به برگزاری همه ساله این جشنواره در استان زنجان اظهار داشت: زمان برگزاری یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی هشتم شهریورماه خواهد بود که این جشنواره به نوع خود بی نظیر و به قدیمی‌ترین جشنواره ملی غذا در کشور تبدیل شده است.

 

وی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره که از سال 84 شروع و با نگاه به اهمیت دادن به غذای مناطق مختلف کشور مطرح شد، گفت: سال گذشته جشنواره غذای کشور‌های اکو و جاده ابریشم را برگزار کردیم که امسال به واسطه استقبال اکو که جشنواره آش ایرانی از معدود خبرهایی بوده که در اکو رسانه‎‎‌‌ای شده است امسال در مهرماه میزبان کشورهای جاده ابریشم خواهیم بود.

جشنواره آش ایرانی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان عنوان کرد: در جشنواره اکو 12 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که در نوع خود بی نظیر و قابل توجه است.

رحمتی با بیان اینکه امسال در جشنواره آش ایرانی 30 استان اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: در حوزه آش محلی 25 استان شرکت کرده‌اند و نوع آشهای معرفی شده در این جشمواره 41 نوع هستند که پخت می‌شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اجرای برنامه‌هایی مانند مسابقه عکاسی، ایجاد غرفه مشاوره غذایی و شبهای فرهنگی که با شرکت گروهای مختلف از استانهای خراسان شمالی، بوشهر، زنجان، اردبیل در آمفی‌تئاتر ائل داغی برگزار می‌شود، بیان کرد: سیاه چادرهایی که به صورت عشایری و نوع پوشش‌ها و محصولات استانهای چهارمحال بختیاری، اردبیل و بوشهر قرار دارند و نمایشگاهی برای معرفی جاذبه‌های استان در محل جشنواره بر پا می‌شود.

رحمتی عنوان کرد: در نظر داریم همه ساله رئیس افتتاحیه جشنواره داشته باشیم که امسال دکتر یگانه شهردار زنجان به عنوان رئیس افتتاحیه انتخاب شده‎‌اند.

وی گفت: برای اجرایی کردن برنامه‌ها 12 کمیته تشکیل داده‌ایم از جمله کمیته اجرای بهداشت،کمیته جذب گردشگر،کمیته داوری که مسئولیت امور فرهنگی و اطلاع رسانی را با همکاری شهرداری زنجان داریم.


متشکریم !